Trucks & Trailers: Nowy screen z T&T

wtorek, 12 kwietnia 2011

Nowy screen z T&T

Zostaliśmy dzisiaj uraczeni nowym screenem z T&T - poruszona została przy okazji ponownie tematyka "życia" i ruchu ulicznego w symulatorach. W tym przypadku widać, że SCS idzie w kierunku rewolucji jeśli chodzi o swoje produkty - już teraz widzimy zaimplementowane postacie poruszające się nie tylko pieszo, ale i na rowerach czy wózkach inwalidzkich. Daje to oczywiście pożądany efektu uczestniczenia w rzeczywistym otoczeniu. Jedyny dylemat przed jakim staje teraz studio z Czech to kwestia "zabezpieczenia" przechodniów przed niezrównoważonymi graczami, którzy chcieliby "co nieco" rozjechać. Jest to głównie spowodowane chęcią utrzymania klasyfikacji gry w dowolnym przedziale wiekowym - aby otrzymać znacznik PEGI +3, grę musi cechować absolutny brak przemocy w rozgrywce.


6 komentarzy:

 1. Wystarczy że wprowadzą bardzo drastyczne kary i sprytny sposób ominięcia drastycznych widoków.
  Potrąciłem kogoś na pasach- tracę wszystkie oszczędności, dostaję gorszy ciągnik, spada wynagrodzenie( dla prywatnych kierowców starta najlepszego ciągnika- jeśli ma jeden to spada klasa i traci wszystkie ulepszenia).
  Potrąciłem kogoś na chodniku- koniec gry, przegrałem, trzeba zaczynać od nowa.
  Szybko wyskakujące okna z taką informacją pomogą uniknąć niemiłych widoków.

  OdpowiedzUsuń
 2. yyy, to chodzi o ETS2 z tym pegi, tutaj i tak nie można wyjechać na ulice wiec nie ma tego problemu ;) zle przetłumaczyliście z angielskiego sobie

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja wpadłem na taki pomysł żeby przechodzień był twardy jak mur. Po walnięciu w niego nic by mu się nie stało nawet by nie drgnął a naszej ciężarówce przybyłoby na uszkodzeniach. Spadłby trochę realizm gry ale nie o zabijanie chodzi w symulatorze ciężarówek. Każdy by raz spróbował walnąć w pieszego, jemu nic by się nie stało a rozwalilibyśmy sobie ciężarówkę i na tym skończyła by się ta cała przemoc. Uważam że to lepszy pomysł niż z dużymi karami za zabicie bo wtedy takie sceny musiałyby mieć miejsce co doprowadziło by do wprowadzenia ograniczeń wiekowych (16+).

  OdpowiedzUsuń
 4. ale to mogliby przeciez zrobic pieszych przez ktorych sie przenika i nie byloby problemu

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak, to jest najlepszy pomysł z tym przenikaniem. Tylko ktoś mógłby to powiedzieć scsowi

  OdpowiedzUsuń
 6. Albo przenikanie albo mur. Utrata kasy, ciągnika, reputacji jest śmieszna i niedorzeczna to wystarczy, że się zagapisz, przy skręcie naczepa najedzie na chodnik i trafi w pieszego, pojazd AI wymusi pierwszeństwo a Ty, żeby mu d d*** nie wjechać uciekniesz na chodnik bo to odruch porpostu jest. I przez takie coś mamy tracić to co osiągnęliśmy przez miesiąc bezpiecznej jazdy?

  OdpowiedzUsuń