Trucks & Trailers: Gramy w Trucks & Trailers - część 1

poniedziałek, 30 maja 2011

Gramy w Trucks & Trailers - część 1

Niedawno otrzymaliśmy polską wersję gry Trucks & Trailers do testów. Udzielono nam również zgody na podzielenie się naszymi spostrzeżeniami z Wami.
W grze mamy do czynienia z 50 misjami do wykonania, większość z nich jest bardzo wymagająca – przynajmniej do zaliczenia na złoto, na normalnym poziomie trudności – najwyższy przeznaczony jest tylko dla najlepszych. Prawdziwa rywalizacja zacznie się między graczami, którzy będą chcieli windować najlepsze czasy na poszczególnych torach. Każda misja opatrzona jest króciutkim tekstem wprowadzającym, który przedstawia nam na czym polega problem. Oczywiście jego rozwiązanie należy do nas. Misje są dość zróżnicowane pod względem krajobrazów. Mamy typowe miejskie widoki, stacje paliw, autostrady, farmy, tartaki, centra logistyczne, magazyny kolejowe, ciasne parkingi, itp.

W każdej misji naszym zadaniem jest przeparkowanie ciężarówki, ale misje różnią się od siebie stopniem skomplikowania tego zadania. W większości przypadków czeka nas ciężkie manewrowanie, poprawianie, ostrożne cofanie – ładunku uszkodzić niewolno, a czas ucieka. Do tego dochodzą misje, w których wymaga się od nas pokonania określonej trasy, jako dodatkowe przeszkody czeka nas slalom i czasami jakieś bardziej wymyślne parkowanie na mecie. A w finalnych zadania, czasu musi nam wystarczyć na „zabawę” z dwiema naczepami.

Ogólnie rzecz biorąc, trzeba przyznać że misje są trudne, wymagają skupienia i faktycznie uczą zachowania za kółkiem w trudnych warunkach. I o ile jest kilka zadań, które można wykonać dość szybko, to z pewnością pomęczycie się przy tych w których trzeba manewrować w wąskiej alejce, tyłem, posługując się jedynie lusterkami, a na końcu nawrócić tak mocno żeby zmieścić się idealnie w jedyne wolne miejsce na parkingu.

Za pokonanie każdej misji możemy dostać medal – złoty, srebrny lub brązowy, w zależności od uzyskanego przez nas czasu. Oprócz medali zdobywamy najróżniejsze achievementy, za różne dodatkowe aktywności, lub wyjątkowo udane akcje. Niestety nie udało nam się jeszcze ukończyć gry w 100%, zdobywając wszystkie acziki i złote medale na najwyższym poziomie trudności, a gramy już ponad 15 godzin. Cieszy nas to że ciągle mamy chęć pobijać własne rekordy i spodziewamy się, że największy ubaw pojawi się w momencie gdy gracze zaczną ze sobą rywalizować, wykręcając najlepsze możliwe czasy.

W części drugiej opiszemy detale poszczególnych map i ciężarówek. Skupimy się głównie na grafice i szczegółowości.  Zwrócimy również uwagę na postęp jakiego dokonał SCS Software i na nowe rzeczy dodane do krajobrazów w Trucks & Trailers. Pojawi się również wideo! Zapraszamy.

PS. Mamy nadzieję że nadal czekacie na naszą wielką niespodziankę!

6 komentarzy:

 1. a jakie jest sprzeglo? czy sa zmiany pogody?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam natomiast pytanie czy jest tryb ''free ride''? Oczywiście z niecierpliwością czekam na Video i niespodziankę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Free ride w taiej grze? Przecież go nie będzie...

  OdpowiedzUsuń
 4. Od freeride'u będzie ETS2:P

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja jak kolega spytam sie jakie jest sprzeglo?; >

  OdpowiedzUsuń
 6. W grze do wyboru są trzy skrzynie biegów: automatyczna, sekwencyjna lub tradycyjna manualna.

  OdpowiedzUsuń